SEO analýza nebo také SEO audit vám ukáže, jak si stojí váš web ve vyhledávačích, proč a především jak to můžete zlepšit. Návštěvníci přicházející z vyhledávačů mohou tvořit mnohem větší procento návštěvnosti vašeho webu než dosud, sami od sebe ale nepřijdou!

K čemu je SEO analýza webu dobrá

Smyslem SEO analýzy je navrhnout zlepšení, které povedou k zvýšení počtu návštěvníků přicházejících na váš web z vyhledavačů. Na rozdíl od různých reklamních kampaní vás takový návštěvník prakticky nic nestojí.

Pokud se rozhodnete využít doporučení vzešlých ze SEO auditu a zahájit SEO optimalizaci, můžete se těšit na řadu pozitivních efektů.

Co se při SEO analýze bude přesně zjišťovat

  • pozice webu ve vyhledávačích dle klíčových slov – pokud nemáte klíčová slova definována, bude třeba nejdříve provést Analýzu klíčových slov
  • pozice konkurenčních webů ve vyhledávačích dle klíčových slov a jejich analýza
  • návštěvnost webu z vyhledávačů
  • kvalita textu – relevantní obsah, obsah klíčových slov, struktura textu, propojení odkazy
  • hodnotící ukazatele vyhledávačů
  • zpětné odkazy – počet odkazů z jiných webů je pro vyhledavače ukazatelem kvality, ne všechny zpětné odkazy však mají stejnou váhu a některé mohou web dokonce poškodit, SEO analýzou zjistíte, jak zpětné odkazy vylepšit a jak jich získat více
  • domény a jejich přesměrování
  • tvar url adres
  • kvalita zdrojového kódu, validita, sémantika (metatagy, alt a title netextových elementů)

Co je potřeba k SEO auditu

Pro provedení SEO analýzy je třeba poskytnout přístup do statistik návštěvnosti, nejčastěji Google Analytics. Buď přihlašovací e-mail a heslo nebo přiřazení mého účtu jako správce. Pokud jste dosud návštěvnost žádným způsobem neměřili, bude nutné nejdříve na web napojit nástroj pro měření návštěvnosti.

Abych mohla zkoumat některé další parametry budu také potřebovat přístup na FTP webu.

Jak často se analýza SEO provádí

SEO audit se provádí u již spuštěných webů vždy, když máte pocit, že web neplní očekávané cíle (např. nízká návštěvnost, málo poptávek, málo zakázek apod.), a pak pravidelně při SEO optimalizaci webu.

Co je výsledkem SEO analýzy webu

Výsledkem SEO analýzy je několikastránkový PDF dokument shrnující všechny hodnocené faktory, jejich vyhodnocení a případná doporučení na změny.

Ukázky stránek ze SEO analýzy

Orientační cena

Cena za SEO analýzu www stránek je závislá na rozsahu webu. Obvykle se cena za zpracování pohybuje v rozmezí 8 000 – 10 000 Kč.

 

Máte zájem o SEO analýzu webu?

Nezávazná poptávka

Nahoru

Výběr realizovaných projektů

Více z portfólia

Studio Bajola

Olga Bajková
Teličkova 6
751 24  Přerov 4

Kontakt

bajola@bajola.cz baaajola

Sociální sítě

Facebook LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?

Požádat o cenovou nabídku

Zásady zpracování osobních údajů
Copyright © 2013, Olga Bajková