Tvorba loga vyžaduje mnohem více než pár hodin práce v grafickém programu. Především spoustu informací a dostatek času ke zrození dobrého nápadu. Připravte se proto, že se budu hodně ptát.

Jaká je cena za tvorbu loga

Čím náročnější je příprava, čím silnější je konkurence, čím více návrhů loga požadujete a čím rozsáhlejší je jeho použití, tím vyšší je jeho cena. Každé logo je jinak náročné. Proto nelze bez jasného zadání stanovit pevný ceník za tvorbu loga.

Cena za tvorbu loga začíná na částce 5 000 Kč, přesné nacenění lze provést až dle konkrétního zadání.

Jak dlouho trvá výroba loga

V závislosti na počtu grafických návrhů, množství připomínek a korekcí zpravidla 10 – 15 pracovních dní.

Postup tvorby loga

 1. Definice představy a požadavků na logo

  Na začátku spolupráce vyplníte dotazník (.doc, x kB), v němž uvedete co nejvíce informací o své firmě či záměru a definujete své představy na logo. O vaší představě budeme případně dále debatovat a stanovíme si finální požadavky.

  Definice požadavků na logo

 2. Grafické návrhy log

  Na základě definovaných požadavků, průzkumu trhu a konkurence budeme hledat nejlepší řešení pro vaše logo a výsledné návrhy obdržíte k připomínkování. Součástí bude také popis, který vám objasní smysl tvarů, tzv. obhajoba.

  Návrhy loga - obhajoba

 3. Vyjádření k návrhům log

  Ze zaslaných návrhů si zvolíte 1 logo a navrhnete případné úpravy.

  Vyjádření k návrhům log

 4. Korekce loga

  Na základě vašich připomínek budou provedeny korekce loga s ohledem na zachování jeho kvality (např. změna písma, barevnosti, úprava symbolu). Tento proces se opakuje tak dlouho, než jste s novým logem naprosto spokojeni.

  Korektura loga

 5. Definitiva loga

  Po schválení obdržíte finální soubory ve formátech .ai, .pdf a .jpg. Soubory .ai a .pdf jsou křivky (vektory), takže logo budete moci používat v libovolné velikosti bez ztráty kvality.

  Finální verze loga

 6. Možnost registrace ochranné známky

  Vytvořené logo si můžete nechat registrovat jako ochrannou známku u Úřadu pro průmyslová vlastnictví. Registrací loga nebo logotypu, získáváte kombinovanou obchodní známku (trademark).

Je-li logo aplikováno různými osobami (zaměstnanci, dodavateli, grafiky), je vhodné k logu vytvořit logomanuál, který obsahuje údaje o logu a instrukce k jeho správnému používání.

 

Potřebujete kvalitní a použitelné logo?

Nezávazná poptávka

Nahoru

Výběr realizovaných projektů

Více z portfólia

Studio Bajola

Olga Bajková
Teličkova 6
751 24  Přerov 4

Kontakt

bajola@bajola.cz baaajola

Sociální sítě

Facebook LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?

Požádat o cenovou nabídku

Zásady zpracování osobních údajů
Copyright © 2013, Olga Bajková