Aby mohla být vaše webová prezentace spuštěna na internetu, musíte mít zaregistrovanou doménu a předplacený webhosting u některého z poskytovatelů.

Co je doména

Doména je adresa vaší internetové prezentace, kterou zadáváte do adresního řádku prohlížeče, např. www.bajola.cz. Doména se skládá z názvu (bajola) a koncovky (cz).

Doména

Doména s koncovkou cz je naše národní doména. Je však možné zaregistrovat i jinou národní či nadnárodní doménu, např. .us, .at, .com, .eu, .info, .name, .net, apod.

Co je webhosting

Webhosting je služba, kterou poskytují webhostingové společnosti.

Jedná se o pronajímání serveru připojeného k internetu pro účely umístění webové prezentace. Laicky řečeno webhostingové společnosti poskytují prostor na internetu pro uložení vašeho webu. Plánujete-li více webů nebo má web extrémně vysokou návštěvnost, je vhodné pořídit si tzv. multihoting nebo si pronajmout dedikovaný či managed server.

Celková cena za provoz domény a webhosting se pohybuje od Kč 500 Kč/rok v závislosti na poskytovali a na požadovaných funkcích nutných pro běh webové prezentace.

Některé společnosti ceny také diferencují podle délky období, na které si služby objednáte.

Kniha Web ostrý jako břitva - Jan Řezáč

Tip na knihu

Plánujete web? Tuto knihu musíte mít!

První česká kniha o tvorbě webů Web ostrý jako břitva známého českého konzultanta webů Jana Řezáče vám jako zadavateli ušetří velké množství starostí, práce i peněz. Už vám bude jasné, proč příprava webu není otázka týdne či měsíce. Již nebudete jen posuzovat grafickou stránku projektu. Daleko lépe se na projekt připravíte. Tato kniha vám vysvětlí, jak celý proces funguje. Jednoduše vám otevře oči.

Nabízím

  • Poradím vám, jak vybrat jméno domény z hlediska marketingu i SEO.
  • Pomohu vám zvolit optimální webhosting tak, aby podporoval všechny požadované funkce vašeho budoucího webu, a zvolený webhosting objednám.
  • Současně vám zřídím e-mailové schránky dle vašeho požadavku.
 

Potřebujete pomoct s registrací domény
a objednávkou hostingu?

Kontaktujte mě

Nahoru

Výběr realizovaných projektů

Více z portfólia

Studio Bajola

Olga Bajková
Teličkova 6
751 24  Přerov 4

Kontakt

bajola@bajola.cz baaajola

Sociální sítě

Facebook LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?

Požádat o cenovou nabídku

Zásady zpracování osobních údajů
Copyright © 2013, Olga Bajková