Štědrá bonboniéra – tip na originální svatební dar

4. 7. 2013 / Tipy na dárky / Autor: Olga Bajková

Chystáte se na svatbu a chcete nevěstě a ženichovi darovat peníze originálním způsobem? Buďte kreativní a překvapte je štědrou bonboniérou. Na první pohled vypadá jako standardní bonboniéra, ale uvnitř jsou místo čokolády rafinovaně ukryté mince.

Peníze v hlavolamu

Další tip na svatební dar

Peníze v hlavolamu

Bankovky v hlavolamu jsou nevšední svatební dárek pro novomanžele, který je nejen překvapí, ale protočí jim také mozkové závity a ověří jejich trpělivost.

 

Co budeme potřebovat

 • prázdnou bonboniéru s kulatými otvory na bonbóny, např. Oříškový sen (mimochodem moc dobrá, podobná chuť jako Tatiana) :o)
 • mince
 • celofán
 • tenkou stužku
 • ozdobné doplňky, např. srdíčka, růžičky, flitry
 • svatební balící papír
 • dárkovou tašku
 • krepový papír
 • sekundové lepidlo
 • speciální oboustrannou lepící pásku
 • jehlu, nit, nůžky, pinzetu
 

Veškerý materiál koupíte v papírnictví, galanterii nebo specializované prodejně zaměřené na ruční výrobu. Doporučuji vše barevně sladit.

Jak dlouho výroba trvá

2 – 3 hodiny dle zručnosti

Postup

Připravte si odpovídající počet mincí

Stanovte si částku, kterou chcete novomanželům věnovat a spočítejte množství otvorů v bonboniéře. Vypočítejte, kolik mincí a jaké hodnoty do bonboniéry dáte.

Ideální počet je 4 – 6 mincí do jednoho otvoru. Použít můžete mince libovolné hodnoty, při vyšších částkách použijte padesátikoruny, při nižších dvacetikoruny nebo desetikoruny. Pokud nemáte dostatečný počet mincí, v bance vám je vymění. Mince naskládejte do komínků

Zabalte mince jako bonbóny

Nastříhejte si odpovídající počet celofánů čtvercového tvaru v dostatečné velikosti a dostatečně dlouhé stužky. Jednotlivé komínky zabalte do celofánu a převažte stužkou. Na stužku našijte ozdoby, např. srdíčko a flitr. Ozdoby můžete zkusit nalepit sekundovým lepidlem, pokud budou držet. Mně nedržely :o) Odstřihněte z horní části přebývající celofán.

Vytvořte bonboniéru

Jednotlivé bonbóny z mincí vložte do plata od bonboniéry. Ideální je, pokud máte i původní vrchní papír a celofán, ve kterém byla bonboiéra zabalená. Pokud jste hodně trpěliví, podaří se vám původní bonboniéru rozbalit tak, abyste neponičili celofán a mohli do něj hotovou bonboniéru znovu navléci.

Pokud máte hodně elánu, můžete z bonboniéry použít jen plato a vytvořit na něj originální krabici, případně původní krabici polepit. Výhodou originální krabice každopádně je, že si při rozbalování novomanželé budou v první moment myslet, že dostali opravdu „jen čokoládu“. Obzvlášť když se vám podaří krabici navléknout zpět do originálního celofánu.

Bonboniéru stylově zabalte

Hotovou bonboniéru zabalte do svatebního papíru, můžete použít dárkovou stuhu, mašli nebo rozetu. Dárek vložte do dárkové tašky společně s barevně sladěným krepovým papírem. Tašku můžete dozdobit stejnými ozdobami, jaké jste použili na bonbóny. Ozdoby nejrychleji přilepíte použitím pinzety a oboustranné lepící pásky.

 

A nezapomeňte na svatební přání

Do tašky doporučuji přidat také svatební přání, aby novomanželé věděli, kdo že si dal s dárkem takovou práci. Ideální je vlastnoručně vyrobené přání v odpovídajícíh barvách.

Pokud vám na výrobu přání už nezbyly síly, můžete si nějaké objednat třeba na webu Dárky a přání. Vyrobí vám svatební přání i na míru.

Nahoru

Výběr realizovaných projektů

Více z portfólia

Studio Bajola

Olga Bajková
Teličkova 6
751 24  Přerov 4

Kontakt

bajola@bajola.cz baaajola

Sociální sítě

Facebook LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?

Požádat o cenovou nabídku

Zásady zpracování osobních údajů
Copyright © 2013, Olga Bajková