Peníze v hlavolamu – tip na svatební dar

28. 8. 2013 / Tipy na dárky / Autor: Olga Bajková

Přemýšlíte, jak zabalit peníze jako svatební dar? Bankovky v hlavolamu jsou nevšední svatební dárek pro novomanžele, který je nejen překvapí, ale protočí jim i mozkové závity a ověří jejich trpělivost.

Netradiční dárek pro netradiční svatbu

Tento svatební dar jsem vymyslela pro novomanžele, kteří jsou milovníky táboření a her. V tomto duchu pojali i svou svatbu a uspořádali ji v lese ve stanovém městečku. Téměř vše zde bylo tak trochu naruby :o)

Peníze můžete tímto způsobem darovat komukoliv, nemusí se jednat jen o svatební dar. Do hlavolamu můžete vložit místo peněz i jiné drobné dárky.

Co budeme potřebovat

  • izolepu
  • nůžky
  • ozdobnou stuhu nebo rozetu
  • krepový papír nebo slámu
 

Kde koupit hlavolam na peníze

Jak dlouho trvá příprava tohoto svatebního daru

1 – 2 hodiny dle rychlosti otevření hlavolamu, jelikož ho musíte nejdříve vyřešit

Postup

Připravte si odpovídající počet bankovek

Nachystáme si bankovky v takové sumě, kterou chceme novomanželům darovat. Pokud budeme dávat do hlavolamu jen bankovky, je ideální zvolit co nejnižší hodnotu, aby byl otvor penězi co nejvíce zaplněn, v tomto případě jsem použila 20 x 100 Kč.

Peníze vložte do hlavolamu

Vyřešíme hlavolam, abychom mohli odklopit víčko, vložíme do něj bankovky a víčko zavřeme.

Hlavolam a návod zabalte zvlášť

Jakmile máte hlavolam uzavřen, dárkově jej zabalte. Hlavolam je původně v papírové krabičce a uvnitř je malý český návod, který trochu napovídá, jak hlavolam otevřít. Krabičku i návod složíme, zabalíme zvlášť a umístíme jmenovku s nápisem „Otevřít pouze v případě nouze“.

Připravte si dárkovou krabici

Složíme dárkovou papírovou krabici, kterou jsme koupili v Kauflandu. Rozměr krabice je cca 16 x 16 cm. Ideální rozměr pro hlavolam i svatební přání. Vejdou se do ní případně ještě i další drobná překvapení. Třeba Vypěstuj si čtyřlístek

Dárek stylově zabalte

Do složené krabice vložíme zabalený hlavolam, pomocný návod a nezapomeneme vložit originální svatební přání, aby novomanželé věděli, kdo jim ztížil přístup k dárku.

Krabici vysteleme nastříhaným krepovým papírem. V tomto případě by ale bylo vhodnější použít nějaký přírodní materiál, např. slámu nebo dřevitou vlnu. Krabici přiklopíme a převážeme stuhou, která byla součástí balení papírové dárkové krabice.

Svatební přání na míru

Ke svatebnímu daru jsem si nechala ručně vyrobit svatební přání s tématikou stanování – novomanželé pod stanem, z něhož jim čouchají nohy. Přání je z přírodních materiálů. Na přední straně je nápis K Vaší svatbě, uvnitř je nápis Ať je Váš život krásný a šťastný nejen pod stanem …

Ručně vyráběná svatební přání si můžete objednat na webu Dárky a přání. Cena se pohybuje kolem 100 – 200 Kč vč. dopravy.

 

A pokud nechcete novomanželům dávat peníze, pak může zvolit nějaký praktický, vtipný nebo zážitkový svatební dar.

Nahoru

Výběr realizovaných projektů

Více z portfólia

Studio Bajola

Olga Bajková
Teličkova 6
751 24  Přerov 4

Kontakt

bajola@bajola.cz baaajola

Sociální sítě

Facebook LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?

Požádat o cenovou nabídku

Zásady zpracování osobních údajů
Copyright © 2013, Olga Bajková