Díky měření webu zjistíte nejen, jaká je návštěvnost webu, ale budete moci hodnotit úspěšnost webu, zda plní požadované cíle a zda se vám vyplácí investice do reklamy.

Nastavení Google Analytics

Mnoho společností neměří svůj web nebo má měření chybně nastaveno. Pomohu vám měření nastavit tak, abyste ze svých dat vytěžili co nejvíce. Nejrozšířenějším měřícím nástrojem je bezplatný Google Analytics vyvíjený společností Google.

Účet Google Analytics

Co je součástí nastavení

  1. Založím nový účet Google Analytics. Pokud jej už máte, provedu jeho kontrolu.
  2. Nasadím kód na web, případně poskytnu instrukce, jak kód na web nasadit. Pokud kód nasazuje někdo jiný, provedu kontrolu, zda byl nasazen správně.
  3. Odfiltruji přístupy vaší společnosti a přístupy webmastera, aby nedocházelo ke zkreslování statistik. Zároveň vám zůstanou zachována i ryzí data v dalšímu profilu.
  4. Definuji cíle a události, které se budou sledovat, a provedu nastavení jejich sledování, např. počet odeslaných poptávkových formulářů, počet stažení dokumentů, počet objednávek. Budete moci sledovat, který zdroj přispívá k plnění těchto cílů, tzv. konverzí.
  5. Poskytnu vám základní návod pro sledování reklamních kampaní (používání UTM parametrů pro odlišení jednotlivých kampaní).

Co je výsledkem

Správně nakonfigurovný účet Google Analytics a PDF dokument shrnující informace o provedených nastaveních.

Co od vás budu potřebovat

Výčet IP adres společnosti a přidělení administrátorského přístupu k vašemu účtu Google Analytics, pokud ho již máte založený. Případně přístup na FTP webu, abych mohla implementovat měřící kódy.

Kolik to stojí a jak dlouho to trvá

Cena implementace a nastavení Google analytics se odvíjí od rozsahu webu. Obvykle se cena pohybuje v rozmezí 1 000 – 2 000 Kč a je hotová do 3 pracovních dní.

 

Máte zájem o nastavení měření webu?

Nezávazná poptávka

Nahoru

Výběr realizovaných projektů

Více z portfólia

Studio Bajola

Olga Bajková
Teličkova 6
751 24  Přerov 4

Kontakt

bajola@bajola.cz baaajola

Sociální sítě

Facebook LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?

Požádat o cenovou nabídku

Zásady zpracování osobních údajů
Copyright © 2013, Olga Bajková