Jste si jisti, že váš web je přístupný všem uživatelům internetu i vyhledávačům? Že neobsahuje žádné chyby, že se dobře a intuitivně ovládá a že vás nepřivádí o zákazníky? Analýza přístupnosti a použitelnosti webu může odhalit zásadní problémy a chyby vašeho webu a pomoct je vyřešit.

K čemu je analýza přístupnosti a použitelnosti dobrá

Dozvíte se, zda je web přístupný vyhledávačům i všem uživatelům, které funkce vašeho webu nedokáží uživatelé snadno používat, které části webu jsou nepřehledné nebo nesrozumitelné, proč uživatelé nedělají to, co chcete, a jak odstranit případné chyby. Odstraněním chyb se zlepší SEO optimalizace webu, budete mít více návštěvníků i zákazníků, kteří se budou na váš web rádi vracet.

Přivést zákazníka na web díky dobře provedené SEO optimalizaci je jedna věc, návštěvník však musí na webu provést požadovanou akci – musí se z něj stát zákazník. A to už SEO nezajistí. Musíte mít přístupný a použitelný web.

Co se bude při analýze přesně zjišťovat?

  • kvalita zdrojového kódu (validita, sémantika, formát odkazů, přístupnost navigace, datová velikost, popisky netextových elementů, vhodnost použití scriptovacích jazyků a flashe)
  • správné zobrazování webu (v různých prohlížečích, velikost písma, kontrast barev, správné označení prvků pro handicapované, styly pro tisk stránky)
  • označení souborů typem a velikostí souboru
  • vhodnost navigační struktury
  • uspořádání základních prvků na webu
  • uspořádání informací na jednotlivých stránkách
  • nefunkční odkazy
  • technická přístupnost webu (hosting)

Jak často se analýza provádí

Tuto analýzu stačí provést pouze jednou. Z analýzy vyplynou doporučení, co máte na webu konkrétně změnit. Tyto změny následně na webu provedete. Pokud byste v budoucnu prováděli redesign webu nebo měnili redakční systém apod., tak si pouze pohlídáte, aby byly dodrženy všechny zásady uvedené v analýze.

Co je potřeba k analýze přístupnosti a použitelnosti webu

K provedení této analýzy budu potřebovat pouze přístup na FTP webu.

Co je výsledkem

Výsledkem analýzy je několikastránkový PDF dokument, v němž najdete popis chyb a návrhy a doporučení, jak případné chyby vyřešit.

Ukázky stránek z analýzy přístupnosti a použitelnosti

Orientační cena

Cena za analýzu přístupnosti a použitelnosti webu je závislá na rozsahu webu. Obvykle se cena za zpracování pohybuje v rozmezí 5 000 – 8 000 Kč.

 

Máte zájem o analýzu přístupnosti a použitelnosti webu?

Nezávazná poptávka

Nahoru

Výběr realizovaných projektů

Více z portfólia

Studio Bajola

Olga Bajková
Teličkova 6
751 24  Přerov 4

Kontakt

bajola@bajola.cz baaajola

Sociální sítě

Facebook LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?

Požádat o cenovou nabídku

Zásady zpracování osobních údajů
Copyright © 2013, Olga Bajková