Jaký byl E-shop víkend 2016

13. 8. 2016 / Ostatní / Autor: Olga Bajková

V červenci jsem se na poslední chvíli rozhodla, že vyrazím do Vodňan na neformální třídenní konferenci pro všechny, kdo se točí kolem e-commerce – E-shop víkend 2016. Loňský první ročník jsem jaksi nezaregistrovala, takže jsem se letos zúčastnila poprvé, a i když je to z Přerova pěkná štreka, rozhodně nebylo čeho litovat.

Program byl opravdu nabitý, a to nejen přednáškami a workshopy, ale i doprovodnými aktivitami a exkurzemi. Společně se zakoupením vstupenky za symbolickou cenu 499 Kč jsem si rezervovala i ubytování na internátu na dvě noci za 400 Kč, stravování na dva dny za 480 Kč a hned na pátek jsem se zaregistrovala na exkurzi do e-shopu Svět bot.cz, který provozuje pořadatel konference Jan Kalianko. V ceně vstupenky byl i vstup na jeden workshop zdarma, moje volba padla na nedělní workshop Jana Podlouckého Inzerce na Facebooku, která prodává.

Páteční program E-shop víkendu 2016

Příjezd do Jižních Čech

V pátek v 18.45 jsme museli být na značkách ve sportovním areálu Blanice na kraji Vodňan, což byla „základna“ celé akce. I když jsem vyrazila z Přerova s mírným předstihem, páteční zácpa a netrefení sjezdu z dálnice v Brně :D, kde jsem vyzvedávala další 3 pasažéry přes BlaBlaCar, nás mírně zbrzdilo, takže jsem pak logicky musela trošku porušovat předpisy, trošku víc :D.

Nicméně na základnu jsme já a jeden z pasažérů Martin [TrendLucid], který také čirou náhodou mířil na E-shop víkend, dorazili ještě pár minut před limitem a stihli se včas zaregistrovat. Za odměnu jsme dostali visačky se jménem a neplatným přístupem k wi-fi :D, fajnovou růžovou propisku a jak jinak než zelené promo tričko. Sice bylo s potiskem z jiné Honzou pořádané akce, ale kdo si ho natáhl, byl opravdu nepřehlédnutelný.

Exkurze do e-shopu Svět bot.cz

Ještě jsme se ani pořádně nestačili pomazlit s obdrženými dárečky a už se vyráželo asi v 30 členné grupě na náměstí, kde má Svět bot sídlo. Po necelých 15 minutách chůze jsme byli na místě. Exkurze začala v prodejních prostorách e-shopu, kde měl Honza asi půl hodinový proslov, a pak jsme pokračovali na čumendu do „backstage“. Tady už to začalo být zajímavější.

Nejdříve Honza předvedl, jak přijímají a evidují zboží, jak zpracovávají přijaté objednávky, jak hledají a balí zboží a nechyběla ani demonstrace stroje na nafukování igelitových výplní do balíků. Třešničkou na dortu pak byl fotoateliér spojený s posilovnou :D, do kterého Honza sestrojil samootočný stojan pro focení bot ze všech stran.

Prostory e-shopu Světa bot nejsou nijak velké, ani nedisponují nejmodernějším vybavením, protože Honza se snaží vše dělat s minimálními náklady a vlastními silami. Zde se potvrdilo pořekadlo, že i s malým kašpárkem lze hrát velké divadlo. :D

O půl deváte byla exkurze u konce a já jsem se šla ubytovat na internát kousek od náměstí, kde jsem zblajzla doma připravenou rychlovečeři a hupsla pod peřinu, abych byla schopna se ráno včas vykopnout z postele.

Sobotní program E-shop víkendu 2016

Ranní budíček o půl osmé jsem kupodivu přežila bez úhony a s dobrou časovou rezervou se přemístila na základnu. Po vydatné snídani jsem se vydala do vedlejší budovy MEVPIS na první přednášku. Souběžně probíhala druhá série přednášek venku u základny v provizorním stanu, který pak večer posloužil i jako taneční parket. A aby člověk nevědel, kam se vrtnout dřív, probíhaly v areálu po celé 3 dny workshopy a v dalším stanu venku měly prezentace různé firmy motající se kolem e-shopů.

Co jsem zmákla v dopoledním bloku přednášek?

 • Vyplatí se prodávat přes mobilní aplikaci? – Václav Kos [Asymbo]
  Na první přednášku relativně přijatelné, podání dobré, ale obsah mě úplně nazajímal. Nicméně pro přednášejícího a jeho kamaráda jsem shodou okolností kdysi dávno navrhovala soukromou pozvánku na oslavu narozenin. :-)
 • Ako vytvoriť úspešnú značku bez veľkej investície – Jakub Čech [daren&curtis]
  Záživná přednáška, dobře podaná s dobrým obsahem.
 • Co vše dokáže ovlivnit konverzní poměr na detailu produktu? Nepodceňujte nejdůležitější stránku na eshopu!Jan Kvasnička
  Honzu jsem do této doby znala jenom z internetu a jeho blogu. Přednáška mě nezklamala, možná i předčila očekávání. Honza má super záživné podání i obsahy.

Exkurze do Wedosu

Po dobrém obědě, kdy jsme měli na výběr ze dvou jídel, jsme se s Martinem a pár dalšími zvědavci vydali na exkurzi do webhostingové společnosti Wedos do nedaleké Hluboké nad Vltavou. Kluci z Wedosu nás hodili až před brány sídla a neminul nás ani impozantní pohled na Zámek Hluboká. Po tomto pohledu byl plán na nedělní odpoledne jasný. :-)

U Wedosu hostuji většinu svých webů a jsem velice spokojená s jejich non-stop podporou, takže mě zajímalo, jak to u nich vše funguje a vypadá. Poprvé jsem se tak ocitla v serverově a zjistila, jaký randál a zima tam díky chladícím zařízením panuje, a na vlastní oči viděla všechny ty „skříně a reprobedny“ :D a co se v nich ukrývá. Na závěr nám ještě nesmírně ukecaný „Wedosák“ představil novou technologii pro chlazení serverů olejovou kapalinou, kterou zatím testují a kterou chtějí postupně chladit všechny servery, čímž se odbourá hluk. Vymáchali jsme si v tom prstíky a jelo se zpět na základnu na odpolední blok přednášek.

Video ze serverovny Wedosu

Co jsem zmákla v odpoledním bloku přednášek?

 • Jak vyřídit reklamaci a nechybovat – Jan Ambrož [Ambrož & Bílý]
  Větší nezáživnost jsem asi zažila jenom ve škole, takže jsem musela odejít, jinak bych tam usnula. :D

Zapíchla jsem to venku u fotící stěny Bidding Tools, kde jsem se nechala vyfotit snad se všema možnými proprietama a ve všech možných polohách. :D

Od fotící stěny jsem to měla jen pár kroků do stanu se sekundárními přednáškami, kde jsem si nalila vodu, zblajzla nabídnutý osvěžující meloun a usadila se na další přednášku.

 • Chyby v AB testování, které jsme udělali za vás – Michal Mrskoč [Picards]
  Přes docela velké dusno bylo horší se soustředit a neusínat. Výklad i obsah byl ale nakonec docela v pohodě.
 • Webináře, online kurzy a knihy, které posunou Vaše podnikání o míle kupředu – Edita Dostálová
  Poslední krátká, ale zato dynamická a podnětná přednáška dne.

Po přednáškách v 17.30 jsme se všichni vrhli na večeři, při které mě kluci pozvali na koupání k nedalekému splavu. Ovšem než jsem se načančala a natáhla na sebe svoje sexy bikiny, začalo se smrákat a navíc voda nebyla zrovna nejprůzračnější, takže jsem nakonec radši podnikla hodinovou túru po Vodňanech, zatímco si kluci hráli v brčálu. :D

Afterparty

Po návratu z vodňanského okruhu jsem se vydala zpět na základnu, kde už odstartovala afterparty s grilováním. Původně jsem se chtěla zdržet jenom chvíli, ale poté, co do mě rozjaření zástupci Balíkonoš a o chvíli později Honza Kvasnička nalili dva panáky, jsem nakonec odcházela mezi posledníma, kdy mě na parkovišti zdržela ještě další hodinu soukromá trancová party, po které se ráno u onoho trancového vozidla objevila menší skládka. :D Do postele jsem se dokutálela asi v šest ráno.

Nedělní program E-shop víkendu 2016

Nedělní checkout do desíti mi dal poměrně zabrat, takže jsem se na snídani doplazila pěkně rozbitá a workshop jsem odpískala. Síly jsem našla už jenom na jednu přednášku a oběd.

 • Trable při tvorbě e-shopu. S čím zadavatelé často nepočítají a kde narážejí – Michalis Katapodis [3IT]
  Perfektní přednáška, energický výklad a poutavý obsah.

Těsně před odjezdem se začalo fest zatahovat, ale to mě neodradilo od pokusu dojet až do Hluboké. Návštěvu zámku mi ale průtrž mračen nakonec přeci jen překazila.

Váhate, jestli se zúčastnit?

Po obsahové stránce pro mě E-shop víkend nebyl až tak zajímavý, nicméně můžu ho vřele doporučit pro networking a také pěknou lokalitu, ve které je toho docela dost k vidění, včetně například Jaderné elektrárny Temelín, do které byla také uspořadaná v pátek exkurze.

Organizaci nemám kromě špatně uvedeného přístupu na wi-fi a hůře označenému areálu co vytknout. Horší to bylo s dopravou tam i zpět díky velkému provozu, nicméně na další ročník bych zřejmě jela zase, a to i když e-shopy nejsou úplně objektem mého zájmu. Navíc Zámek Hluboká na mě ještě pořád čeká! :-)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/hosting/bajola.cz/www/wp-content/themes/bajola/single.php on line 76

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/hosting/bajola.cz/www/wp-content/themes/bajola/single.php on line 78
Nahoru

Výběr realizovaných projektů

Více z portfólia

Studio Bajola

Olga Bajková
Teličkova 6
751 24  Přerov 4

Kontakt

bajola@bajola.cz baaajola

Sociální sítě

Facebook LinkedIn

Máte zájem o spolupráci?

Požádat o cenovou nabídku

Zásady zpracování osobních údajů
Copyright © 2013, Olga Bajková